Wczytywanie...

Do prawidłowego działania tego serwisu wymagana jest akceptacja plików cookie. Pliki te wykorzystywane są tylko i wyłącznie w celach statystycznych. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia wyłączenie obsługi tych plików.

Szkolenia

nowości szkoleniowe

Dobra kuchnia to zgrany zespół ze świetnym liderem, jakim jest szef kuchni. Rotisseur zajmuje się grillem, poissonnier przygotowuje potrawy z ryb i owoców morza, garde-manger przygotowuje sałatkę lub przekąskę, tornant to tak zwany człowiek od wszystkiego, w zależności gdzie obecnie jest potrzebny. Wszyscy wspólnie tworzą jedno dzieło sztuki, jakim jest pięknie przybrane danie dla klienta.

Wynikiem współpracy kucharzy jest pyszna, pięknie podana potrawa.

Chcesz mieć u siebie w firmie zespół, którego wspólne działanie daje zdumiewający efekt niczym perfekcyjne danie kucharzy? Wykorzystanie potencjału każdego z pracowników w zgranej współpracy w zespołach z pewnością przełoży się na sukcesy firmy.

Siłą jest współpraca osób, z których każdy jest specjalistą w swoim zakresie. Pracujący sam może pracować dobrze, ale zgrywając się w harmonijnej pracy z innymi specjalistami daje zdumiewający i znacznie szybszy rezultat. Zespół odpowiada za sukces i za porażki dlatego tak ważne jest by zespół wspierał się w kryzysie i wspólnie przyjmował pochwały za wynik pracy. Im bardziej zespół jest zgrany, tym lepsze osiąga wyniki.

Cel treningu

Trening ma na celu wprowadzenie zasad synergii oraz postaw win-win w pracy, ukazanie różnych modeli komunikacji w grupie, poznanie różnych typów porozumiewania się.

Wszystkie elementy omawiane i sprawdzane podczas treningu mają bezpośrednie przełożenie na kontakt z:

 • podwładnymi/współpracownikami (wprowadzanie synergii, wyłanianie wartości grupy, współpraca win-win, wyznaczanie celów, motywowanie, planowanie);
 • partnerami biznesowymi (mowa ciała, elementy komunikatu, pozycje percepcyjne, narzędzia negocjacyjne);
 • klientami (identyfikacja i przełamywanie ograniczających przekonań, wyłanianie wartości klienta, umiejętność doasowania i prowadzenia).

Po treningu uczestnicy będą potrafili:

 • rozpoznać rożne style komunikacji;
 • dopasować się do rozmówcy;
 • budować zespół, wzmacniać życzliwe relacje w oparciu o współpracę win-win;
 • identyfikować przekonania i wartości (swoje i zespołu);
 • efektywnie pracować z zespołem oraz wspierać się wzajemnie w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań poprzez motywowanie oraz umiejętne wyznaczanie celów.

Dodatkową korzyścią jest wzrost motywacji do pracy, zrozumienie sensu i zależności wzajemnej efektywnej współpracy oraz dobra zabawa podczas treningu.

Pracujemy na postawach uczestników, dlatego czas trwania treningu to 3 dni.

Metody budowania i prowadzenia treningów

Metody pracy trenerów:
Pracujemy w oparciu o doświadczenia uczestników treningu. Wykorzystujemy każdy element, który zostaje wniesiony na salę treningową przez Państwa pracowników i który możemy wykorzystać do udoskonalenia ich pracy. Cały trening, każde zadanie i ćwiczenie oraz każdy dzień są stworzone i zostaną przeprowadzone na bazie struktur wymienionych niżej. Trening jest opracowany i realizowany w taki sposób, że uczestnicy przenoszą narzędzia, umiejętności i doświadczenia z treningu do życia zawodowego. Od razu!

Struktura treningu (1 z 3)

 • Uczestnicy pojawią się na treningu nieświadomi tego, czego jeszcze nie wiedzą Dostrzegają jednak obszary, które dla nich są nowe – dowiadują się, czego jeszcze nie wiedzą.
 • Zyskają nową wiedzę i umiejętności. Początkowo będą używać jej świadomie, jak konstrukcji zdań, kiedy uczymy się języków obcych.
 • Pod koniec treningu nowe umiejętności będą „zaszyte” głęboko pod „skórę” i uczestnicy będą z nich korzystać świadomie.
 • To faza, kiedy płynnie mówimy w „nowym języku”.

Struktura treningu (2 z 3) - schemat rozwoju kompetencji

Struktura treningu (3 z 3)

Zmieszanie

pojawia się coś nowego, nasza pewność znika

Frustracja

wiemy już, że nie wiemy, co nas bardzo porusza

Błąd

uczymy się, popełniając błąd podczas doświadczenia

Pożądanie

próbujemy, szukamy rozwiązań, chcemy więcej

GO!!!

wiemy już jak, więc możemy śmiało iść do przodu z nową wiedzą i umiejętnościami

TRENING nie szkolenie?
Cały trening, każde zadanie i ćwiczenie oraz każdy dzień są stworzone i zostaną przeprowadzone w oparciu o struktury wymienione wyżej. Trening jest starannie zbudowaną metaforą dla procesów zachodzących w organizacji. Niby nie dotyczą one nas samych (bo to tylko metafora, gra), ale wnioski pozostają efektywne. Trening jest opracowany i realizowany w taki sposób, że uczestnicy przenoszą narzędzia, umiejętności i doświadczenia do życia zawodowego, jak i również do życia prywatnego. Od razu!

TRENING składa się z doświadczeń opartych na:

 • wytworzeniu grupowej energii będącej motorem do działania w trakcie spotkania i w późniejszej pracy;
 • prowokacjach programowych;
 • procesie grupowym skierowanym na przyszłość i szukanie nowych możliwości;
 • stworzeniu nowej jakości efektywności osobistej.

TRENING stanowi platformę na bazie, której uczestnicy ćwiczą i budują:

 • nowe umiejętności;
 • skuteczniejsze sposoby myślenia;
 • skuteczniejsze strategie działania.

Wszystko po to, by uczestnicy mogli stać się lepsi na wielu płaszczyznach wykonywania zadań, prezentowania, asertywności i komunikowania. Nie tylko w pracy, ale i w życiu prywatnym.

Dlaczego warto to przeżyć?

Spotkasz tam ludzi podobnych Tobie i jednocześnie zupełnie innych. Jeśli Twoją wartością jesteś Ty, Twój rozwój i ciekawość w poszukiwaniu drogi. Drogi do celu a także nazwanie samego celu to jest to doświadczenie przygotowane specjalnie dla Ciebie. Jeśli pozwolisz, to będzie także okazja powrotu do Twoich fundamentalnych wartości. Do siebie. Po co? Wiesz najlepiej. To doświadczenie osobiste, które trudno opisać w kategoriach znanych Tobie dotąd szkoleń i treningów.

Wynikiem współpracy kucharzy jest pyszna, pięknie podana potrawa.

Zapraszamy w "PODRÓŻ ŻYCIA".

Budowa treningu zainspirowana jest o strukturą opisaną przez Joseph'a Campbell'a w "Potędze mitu". Analizując baśnie i legendy, które ludzie tworzyli w swoich kulturach, wyodrębnił z nich wspólną ramę, konstrukcję, w oparciu, o którą nadpisywana jest ucząca metafora. W oparciu o ową uniwersalną strukturę stworzył wraz z George’em Lucasem scenariusz dla "Gwiezdnych wojen", gdy wspólnie stwierdzili, że współczesności lat 70 ubiegłego wieku brakuje odpowiedniego mitu.

Pokażemy życie w metaforze, jako PODRÓŻ BOHATERA, który na poziomie świadomym a częściej nieświadomym, w oparciu o osobiste doświadczenia i nabyte umiejętności dokonuje wyborów odpowiadających na ich "życiowe wołanie". Sam ustanawia zasady i prawa w oparciu o wartości wyniesione z dzieciństwa, domu rodzinnego, grupy koleżeńskiej (inaczej pier group) itd.

Pokażemy, że stres ma pozytywny wpływ na nasz rozwój. Oczywiście stres, który MY mamy pod kontrolą a nie na odwrót. Nauczymy się go kontrolować i utylizować, tj. wykorzystywać dla szybkiej realizacji zadań, osiągania „nieosiągalnego”, eksploracji swoich naturalnych zasobów i potencjału zawodowego.

Efektem ma być wypracowanie indywidualnych metod pracy do dalszego samorozwoju oraz przywołanie umiejętności do pracy ze stresem.

Dzień I - MŁODZIEŃCZA PRZYGODA

Dzień pierwszy poświęcony jest „dzieciństwu”, przygodzie i zabawie w grupie.
Wartościom, które nas prowadzą przez życie. Pokażemy, że trzeba się czasem ubrudzić, aby wyjść z lasu (gdzie dużo drzew) z nowym bądź odnalezionym.
Pierwszy dzień treningu będzie dniem przygody w pełnym tego słowa znaczeniu. Dlatego przygotujcie się na dobrą zabawę okupioną sporym wysiłkiem fizycznym. Na pewno nie będzie sterylnie czysto, a może wręcz bardzo brudno i błotniście. Dlatego sugerujemy dobór ubrania i obuwia „w teren”, którego nie szkoda będzie zamoczyć w wodzie czy ubrudzić błotem.
Nie będziemy się ścigać, strzelać paintballem, ani jeździć quadami. Wrócimy do najbardziej pierwotnych form przygody, żeby odnaleźć w sobie pasje, inspiracje i siły do osiągnięcia stanu spełnienia. Przygotujcie się na nowe – stare smaki, które znali nasi przodkowie oraz na pracę w dobrze zorganizowanej grupie. Finał będzie nieco mistyczny, szamański, a przede wszystkim piekielnie gorący uśmiech.

Dzień II - BÓL DOJRZEWANIA

Dzień drugi pod hasłem "bólu dojrzewania". Odpowiedzi na osobiste wołanie, ustanawiania nowych zasad i praw. Powrotu do osobistej harmonii. Nowej harmonii, ustanawianej po „pokonaniu smoka”. Świadomego łączenia ciała i umysłu. Pracy, uczeniu się i pomaganiu innym. Będziemy mówić o sprzężeniu psychofizycznym naszego ciała i umysłu ale przede wszystkim doświadczysz tego osobiście na sali treningowej pod okiem trenera trenerów i wielokrotnego Mistrza Polski w Triathlonie.
W oparciu o zabawy ruchowe stworzysz własną metaforę działania, rozwoju i jego efektywności.
Czym różni się profesjonalista od amatora...?...
Profesjonalista odpoczywa do pracy!...amator odpoczywa po pracy...!
Zdanie właściwe zarówno dla sportowców jak pracujących w biznesie!
Co zrobić aby...BYĆ I " DO"...

Dzień III - MĄDROŚĆ DOJRZAŁOŚCI

Trzeci dzień będzie dniem wyciszenia. Poświęcimy się pracy mentalnej, medytacji (także w ruchu) budowaniu misji i celu w oparciu o pamięć przywróconą przez doświadczenia z dwu poprzednich dni. Dojrzałości, spójności i świadomości.

"Podróż bohatera - Podróż życia"

Ten dzień przywołuje analogie do faz rozwoju i przechodzenia z naszej naturalnej równowagi poprzez jej utratę czy zachwianie w zetknięciu ze światem zewnętrznym/środowiskiem biznesowym, po dorosłość, która w harmonijny sposób łączy doświadczenia życiowe z naszą naturalną mądrością, konstytuując nasze dojrzałe JA w oparciu o niesione wartości, będąc źródłem energii życiowej, kreatywności, współdziałania w synergii.

To dzień, który połączy doświadczenia z dwóch poprzednich dni, zracjonalizuje je i konsekwentnie wprowadzi do waszych zasobów działania. Na poziomie nieświadomej kompetencji.

Tego dnia wytłumaczymy wszystkie problemy przez ruch. Poszukamy metafory naszych zachowań w organizacji poprzez różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne, w których żonglowanie piłkami staje się metaforą komunikacyjną a praca z „fasolkami” metaforą naszych zachowań w stresie.

Słowem ruch daje odreagowanie, spala toksyny, wpływając na szybszą i pełniejszą regenerację do pracy a jednocześnie pozwala na zwizualizowanie i uświadomienie sobie trudnych do dotknięcia i zrozumienia na poziomie świadomym problemów.

Nie będzie łatwo.

Ale to już zależy wyłącznie od Ciebie

Twoi pracownicy potrzebują silniejszych wrażeń?

Co powiesz na zdobywanie umiejętności, przeżywając jednocześnie niesamowitą, pełną wrażeń przygodę? Taki trening zadowoli nawet śmiałka, który twierdzi, że widział i wie już wszystko.

Czy emocje pojawiające się podczas treningu, można wykorzystać do nauki umiejętności pomocnych w pracy?

Z naszymi trenerami – Zdecydowanie TAK.

Uczymy umiejętności wykorzystując PRAWDZIWE SYTUACJE PROBLEMOWE I EMOCJE.

Ciekawe wyzwania stwarzają warunki, w których uczestnicy nawet nie zauważają, kiedy zdobywają nowe umiejętności. Doświadczony trener pamięta o celu podróży. Uczestnicy niejednokrotnie zostają postawieni przed problemem, który rozwiązują, wykorzystując kompetencje i indywidualne cechy grupy. Próbują nowych bardziej śmiałych rozwiązań i dyskusji, ponieważ strach przed porażką jest mniejszy. Aktywny trening wywołuje atmosferę otwartości i szczerości, co ma istotne znaczenie w rozwijaniu umiejętności.

Przeżycie przygody pełnej mocnych wrażeń i emocji, a do tego rozwijającej umiejętności pozostaje w pamięci na zawsze. Odpowiednie omówienie zadań pozwala na przeniesienie nowo nabytych umiejętności na płaszczyznę pracy by zwiększyć skuteczność działania.

Cały trening otoczony jest opieką doświadczonych ekspertów i specjalistów czuwających nad bezpieczeństwem każdego uczestnika.

PRZYKŁADOWE TRENINGI ADVENTURE TRAINING

Poniższe wyprawy i zadania to tylko przykład tego, jak może wyglądać Adventure Training.

Zadania realizowane podczas pobytu są dokładnie przemyślane, by osiągnąć precyzyjnie określony cel uzgodniony podczas wcześniejszej diagnozy potrzeb firmy.

Wszystkie elementy dostosowujemy do Państwa indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

 • Nauka współpracy na wyprawie konnej,
 • Skuteczne przywództwo w trakcie powożenia zaprzęgiem Husky,
 • Radzenie sobie z trudnym klientem podczas szukania właściwej drogi do schroniska w górach
 • Praca w stresie odpowiadając na trudne pytania w samolocie wykonującym korkociąg.

DŁUGI MARSZ

Podróż piesza w najdziksze górskie tereny. Bez schronisk, ani dobrze oznakowanych szlaków. Odnalezienie się w sytuacjach, kiedy niektórzy nie mają już siły, aby rozbić namiot, inni marzą tylko o odpoczynku. Organizowanie podstawowych czynności, gotowanie, rozbijanie obozu, nawigacja, toaleta, zaopatrzenie w wodę. Wiele sytuacji problemowych i mnóstwo wspaniałych przeżyć.

WYPRAWA ROWEROWA PO ARCHIPELAGU WYSP ALANDZKICH

Nie lada wyzwanie wykorzystać możliwości całej grupy przemierzając najpierw promem przez morze później rowerem niemały dystans. Kto będzie liderem? Kto będzie wspierał w najtrudniejszych chwilach? Kto będzie pomagał najsłabszym? A kto zadba o dobór najlepszej trasy? Wiele można się dowiedzieć o swoim zespole podczas sprawdzenia się na pięknym, pełnym wyzwań szlaku.

KAUKAZ W SIODLE

Koniem nie kieruje się jak autem. Zaufanie i współpraca są niezbędne by przeżyć wspaniałe chwile przemierzając kaukaskie góry. Obcowanie z tymi majestatycznymi zwierzętami to nie jedyne zalety takiej podróży po pięknych terenach. Najlepiej poznać siebie samego oraz współtowarzyszy odcinając się od wszelkich śladów cywilizacji. Tylko uczestnicy, góry i konie.

MOŻLIWOŚCI I POMYSŁÓW MAMY DUŻO!